قوانین و مقررات

پذیرش قوانین

لطفاً قبل از استفاده از سایت پازن استودیو شرایط و قوانین استفاده از سایت را مطالعه فرمایید.

استفاده از هر یک از بخش‌های این وب سایت به منزله پذیرش این توافق نامه است.

همچنین پازن استودیو حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای خود محفوظ می‌دارد، بنابرین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند.

 

تعریف واژگان

منظور از سایت، وب سایت، ما، پازن استودیو ، وب سایت pazanstudio.com می‌باشد.

منظور از شما، کاربر و کاربران هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات این وب سایت استفاده کند.

منظور از خریدار، سفارش دهنده، درخواست کننده شخصی است که در خواست انجام هر کاری و به هر شکلی در سایت قرار دهد.

منظور از مجری، برنامه نویس، پیشنهاد دهنده و انجام دهنده شخصی است که برای انجام کار پیشنهاد قیمت می‌دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط خریدار کار را به نحو احسن انجام می‌دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت می‌نماید.

 

شرایط توافق‌نامه

پازن استودیو حق تایید، رد ویا تغییر هر درخواست، پیشنهاد و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.

پازن استودیو به عنوان واسطه میان خریدار و مجری فعالیت می‌نماید و در بهترین حالت همواره سعی در تسهیل کردن انجام معاملات و ایجاد رضایتمندی دوطرفه میان هر دو طرف را دارد، بنابرین خریدار و مجری توافق می‌کنند که درصورت پیشامدن هرگونه اختلاف، مرجع اولیه‌ی حل اختلاف تیم داوری پازن استودیو باشد. داوری طی ساعات و روزهای کاری انجام می پذیرد. در مواردی که تیم داوری پازن استودیو به دلایلی شامل و نه محدود به پیچیدگی های فنی و غیر فنی، احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد می تواند از انجام داوری خوداری نموده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کند.

 

تبصره

کاربران پازن استودیو می پذیرند که در صورت بروز هرگونه اختلاف حقوقی با پازن استودیو، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر مشهد بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند. آدرس استقرار دفتر اصلی پازن استودیو مطابق با اطلاعات مندرج در نماد اعتماد الکترونیکی به آدرس مشهد – خیابان احمد آباد – بلوار رضا – رضا ۲۹ – طبقه اول میباشد.

هدف پازن استودیو تسهیل معاملات مالی از طریق ارسال درخواست و پیشنهاد قیمت می‌باشد و بنابرین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف باشد حذف می‌شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می‌شود. این ارسال ها می‌تواند شامل و نه محدود به این موارد باشد؛ درخواست هایی برای انجام کار به صورت رایگان، درصدی از فروش محصول، دریافت معوض غیر نقدی در عوض انجام کار. همچنین ارسال پیشنهادهایی برای انجام کار و یا فراهم نمودن راه حل به صورت رایگان.

تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.

برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی خریداران و مجریان، تمامی کاربران پازن استودیو باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند اجازه استفاده از خدمات این سایت را ندارند.

تمامی خدمات پازن استودیو با شرایط موجود می‌باشد و هیچ ضمانتی برای کارایی، سازگاری و قابلیت‌ فروش (دیگر و ضمانت ها) وجود ندارد.

 

تعهدات شما

شما در هنگام استفاده از این وب سایت موافقت می‌نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:

جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت.

ارسال هر چیز غیر قانونی، شیادانه، تهدید آمیز ، توهین آمیز، افترا آمیز، موهن‌ و یا هرچیز قابل اعتراض.

ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر/مخرب.

ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد.

ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.

هزینه‌ی استفاده از خدمات پازن استودیو مطابق اطلاعات مندرج در صفحه هزینه‌ی خدمات است. مگر در مواردی که برای پروژه خدمات ارزش افزوده انتخاب شود و یا خریدار نسبت به پذیرش پیشنهاد مجریان اقدام نکند.

پازن استودیو برای مجریان عادی ۱۵% و برای مجریان ویژه بسته به پلن انتخاب شده بین ۸ الی ۱۰% مبلغ پروژه و حداقل ۱،۵۰۰ تومان از مبلغ پروژه را بابت پوشش هزینه های سایت، کارمزد های بانکی و هزینه های پستی، تبلیغات برای جلب خریداران، هزینه های داوری و تسهیل داری و پرسنل دریافت می کند. برای مثال برای مجریان عادی از پروژه ای به مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ تومان مبلغ ۸۵،۰۰۰ تومان سهم مجری و ۱۵،۰۰۰ تومان نیز سهم پازن استودیو می شود و برای مجریان ویژه (نقره ای) سهم مجری ۹۰،۰۰۰ تومان و سهم پازن استودیو ۱۰،۰۰۰ تومان خواهد بود.

درحال حاضر مالیات بر ارزش افزوده به خدمات سایت تعلق نمی گیرد.

خریدار پس از پذیرش قیمت مجری می‌بایست وجه پروژه را در سایت گروگذاری نماید، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید آن توسط خریدار به مجری پرداخت نخواهد شد. مجری تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد داد.

خریدار موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری نسبت به تایید یا اعمال نظر برای تغییرات حداکثر در مدت ۷۲ ساعت اقدام نماید، بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی خریدار در این مدت با درخواست مجری پازن استودیو حق دارد کار مجری را پذیرفته شده در نظر گیرد و رأسا وجه گروگذاری شده را آزاد نماید.

 

تبصره

خریدار می تواند مدت زمان مورد نیاز برای تایید کار پس از اعلام اتمام کار توسط مجری را، در متن درخواست نوشته و یا با مجری برسر آن به توافق برسد.

کاربران می توانند جهت دریافت موجوی خود (موجودی حاصل از انجام پروژه توسط مجریان و درخواست استرداد وجه خریداران) از بخش گزارش مالی اقدام نمایند.

حداقل موجودی جهت برداشت می بایست ۱۰۰۰ تومان باشد. کارمزد و هزینه های حواله مبالغ کمتر از ۱۰۰,۰۰۰ تومان بر عهده مجری می باشد. اما هر مجری می تواند حداکثر دو بار در ماه درخواست واریز دهد.

واریز مبالغ دریافتی مجری و وجوه مسترد شده خریدار از طریق حواله پایا انجام می گردد. واریز ها حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست واریز انجام می شود.

متن درخواست پروژه در حکم قرارداد می باشد، بنابراین ارسال پیشنهاد قیمت قطعی توسط مجری به منزله پذیرش قرارداد درخواست پروژه است، همچنین توافقات انجام شده در بخش مبادله پیام سایت به عنوان متمم بر قرارداد درخواست پروژه می باشند. اما توافقات انجام شده خارج از بخش تبادل پیام سایت مانند ایمیل، تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل ساده در هنگام درخواست داوری به هیچ عنوان قابل استناد نیستند.

مجری متعهد می شود در صورت پذیرفته شدن پیشنهادش، پروژه را به صورت خواسته شده به انجام برساند و در صورت عدم انجام صحیح پروژه به دلیل کم‌کاری مجری، وی متعهد به جبران خسارت وارده به سایت می باشد این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است:

کارمزد پرداخت الکترونیکی، در صورتی که خریدار وجه را از طریق درگاه پرداخت آنلاین پرداخت کرده باشد.

 

کارمزد سایت

تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده پازن استودیو و بر اساس مستندات موجود در بخش تبادل پیام است.

تبادل اطلاعات تماس مابین خریدار و مجری در پازن استودیو ممنوع است. مجری و خریدار متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس قبل از انجام گروگذاری و در حین انجام کار به هر شکل و در هر شرایطی، پازن استودیو حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید. تبادل اطلاعات تماس در پروژه از نوع آگهی استخدام/اعلان آزاد است.

 

توجه: برداشتن محدودیت کاربران خاطی با نظر پازن استودیو صورت گرفته و ممکن است مشمول پرداخت جریمه ی نقدی گردد.

در صورت مشاهده تبادل اطلاعات تماس داوری می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر کند. تصمیم گیری در این خصوص به عهده داور است.

 

توجه: پروژه هایی که منتهی به گروگذاری شده باشند و در طی فرایند داوری مشخص گردد که طرفین پروژه اقدام به تبادل اطلاعات تماس کرده است مشمول کسر پورسانت پازن استودیو خواهند شد.

ممکن است مجری، از روی حسن نیت، برای پروژه‌ای پیشنهاد ارسال نماید اما پس از پذیرفته شدن پیشنهادش و انجام گروگذاری متوجه شود که به دلیلی قادر به انجام پروژه نیست به عنوان مثال برنده شدن در چند درخواست پروژه همزمان و یا پذیرفتن مسئولیت بیشتر هنگام انتظار برای پذیرش پیشنهادش، در این شرایط مجری تا ۲۴ ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد انصراف خود را از انجام پروژه به خریدار (در سایت) و به پازن استودیو اعلام نماید، سپس پازن استودیو با مستند کردن این مورد در حساب مجری و خریدار و بدون در نظر گرفتن امتیاز منفی لغو گروگذاری را انجام خواهد داد. لازم به ذکر است مجری باید دلیل قانع کننده ای برای این درخواست داشته باشد و تشخیص این موضوع بر عهده پازن استودیو است.

 

این مهلت انصراف به دلیل آنکه پروژه‌های دارای ضمانت تخصص مهلت انصراف خود را دارند شامل آن پروژه‌ها نمی شود.

خریدار می‌تواند برای پروژه خود حداقل ضمانت تخصص مشخص نماید، در این پروژه‌ها مجری موظف است حداقل به اندازه مشخص شده توسط خریدار ضمانت تخصص پیشنهاد دهد. مجری می‌تواند برای پروژه‌هایی که خریدار ضمانت تخصص نخواسته است نیز ضمانت تخصص پیشنهاد دهد.

مبلغ گروگذاری شده به عنوان ضمانت تخصص پس از پذیرش ۱۰۰% کار پروژه آزاد خواهد شد و مقدار اندکی از این ضمانت بسته به نوع پرداخت غیر قابل بازگشت می‌باشد (برای پرداخت الکترونیکی سامان ۲% و برای دیگر انواع واریزها هیچ مبلغی کسر نخواهد شد). در صورت عدم انجام صحیح کار توسط مجری وجه ضمانت تخصص پس از کسر کارمزدهای بانکی پرداخت شده توسط خریدار به موسسات خیریه پرداخت می‌شود و نه خریدار و نه پازن استودیو از آن بهره نخواهند برد.

پازن استودیو دو نوع حساب کاربری عادی و ویژه برای مجریان دارد. کاربران ویژه با نشان کاربر ویژه مشخص می‌گردند.

هزینه کارمزد پروژه در صورتی که در تمام مدت انجام پروژه (از لحظه پذیرش پیشنهاد تا پذبرش کار توسط خریدار) حساب مجری ویژه باشد با در نظر گرفتن تخفیف کاربران ویژه محاسبه می‌گردد.

خریدار پس از انجام گروگذاری پروژه تنها با ثبت درخواست داوری می‌تواند نسبت به لغو پروژه اقدام کند. بدیهی است در صورتی که مجری بخش‌هایی از پروژه را به انجام رسانده باشد وجه مربوط به این بخش‌ها قابل استرداد نخواهد بود.

هزینه غیرقابل استرداد اول بصورت توافقی توسط طرفین محاسبه می‌گردد و در صورت عدم توانایی طرفین توسط پازن استودیو مشخص می‌گردد.

مجری موظف است در صورت وجود محدودیت زمان برای قیمت پیشنهادی خود این مورد را به صورت واضح و روشن در متن پیشنهاد خود ذکر نماید، البته در صورت گذشت بیش از یک ماه از زمان ارائه پیشنهاد خریدار باید قبل از پذیرش پیشنهاد و گروگذاری وجه از مجری در مورد قیمت تاییدیه بگیرد. همچنین مجری موظف است در صورت عدم رضایت در مورد قیمت حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از گروگذاری عدم رضایت خود را اعلام کند.

 

ثبت درخواست انجام پروژه‌های دانشجویی و پایان نامه در این وب سایت ممنوع می‌باشد اما درخواست مشاوره در این زمینه‌ها بلامانع است.

قیمتی که درزمان قطعی شدن سفارش مشتری درسایت منظورگردیده است معتبر می‌باشد.

حداقل مبلغ برای پرداخت پاداش ۵۰۰۰ تومان است. پرداخت پاداش همانند پروژه مشمول حق کمسیون پازن استودیو خواهد شد. این حق کمسیون به دلیل جلوگیری از سو استفاده وضع شده است.

درج هرگونه اطلاعات تماس اعم از تلفن، آدرس ایمیل،آدرس سایت، آدرس شبکه‌های اجتماعی و از این دست برای پروژه‌های از نوع فوری، ویژه، خصوصی و ومخفی ممنوع است. در صورت مشاهده چنین تخلفی وجه پرداختی توسط خریدار برای ثبت پروژه مسترد نخواهد شد.

داشتن همزمان چند حساب کاربری برای یک شخص حقیقی یا حقوقی در پازن استودیو ممنوع است و بر همین اساس حساب کاربر متخلف مسدود خواهد شد.

دریافت پروژه در نقش مجری و ثبت مجدد آن پروژه در پازن استودیو در نقش خریدار (دلالی و واسطه گری برای پروژه ها) ممنوع است. مگر در شرایطی که مجری در خصوص انجام بخشی از کار نیازمند کمک باشد. در صورت مشاهده چنین تخلفی ضمن اخذ مبلغ جریمه دسترسی کاربر خاطی محدود خواهد شد.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

پیمان محرمانگی اطلاعات (NDA )

 

مقدمه

این پیمان از تاریخ عقد قرارداد بین شرکت سایت پازن استودیو که از این پس طرف اول نامیده می شود و ………………………………….. به شماره ملی ………………………………………… که از این پس طرف دوم شناخته می شود مؤثر و استوار است. نظر به اینکه شرکت سایت پازن استودیو صاحب دارایی ها و مالک محرمانگی اطلاعات فنی و دیگر اطلاعات مربوط به این شرکت بوده ؛ این پیمان بین دو طرف برای حفاظت از محرمانگی و عدم افشاء، سوء استفاده یا استفاده مجدد از اطلاعات محرمانه و فنی در حوزه همکاری تحقیقاتی و فعالیت های اجرایی و تجاری توسط طرف دوم ثبت می شود.

 

تعریف اطلاعات محرمانه

الف) در استفاده از این پیمان، عبارت اطلاعات محرمانه به کلیه داده های علمی، اطلاعات محرمانه تجاری، داده های فنی و نتیجه -آزمایش ها، ارتباطات تصویری، مشخصه های تجهیزاتی، دانش، داده های طرح ها و پروژه های تجاری، داده های مالی، نمودارها، اطلاعات الکترونیکی و دیگر داده های مربوطه فنی که برای طرف دوم تهیه، گردآوری یا تولید می شوند؛ اطلاق می گردد.

ب) اطلاعات محرمانه همچنین شامل هر نوع اطلاعاتی که بصورت مستقیم از طرف اول در اختیار طرف دوم قرار گرفته است می باشد.

ج) اطلاعات غیر مستقیم شامل اطلاعاتی که توسط طرف دوم از مجموعه اطلاعات و داده های طرف اول برداشت یا درک شود نیز شامل اطلاعات محرمانه می گردد. این گونه اطلاعات غیر مستقیم هنگامی آزاد تلقی خواهد شد که به صورت رسمی از جانب طرف اول بلامانع اعلام گردد.

 

استفاده از اطلاعات محرمانه

طرف دوم تایید و تصدیق می کند که از اطلاعات محرمانه دریافتی فقط و منحصراً در زمینه گفتگوهای انجام شده تا حصول به هدف تعیین شده استفاده خواهد نمود.

طرف دوم موظف است تمامی اطلاعات لازم به منظور ارتباط انفورماتیکی و دسترسی به اطلاعات را در اختیار طرف اول قراردهد.

 

مالکیت اطلاعات محرمانه

الف) کلیه اطلاعات محرمانه و برداشت از آن در مالکیت طرف اول بوده و باقی خواهد ماند.

ب) هر گونه تفسیر و برداشت از نتایج اهداف و اطلاعات محرمانه مذکور در این پیمان، مگر مواردی که به صورت روشن و صریح و با اقرار کتبی ارائه شده باشد، تحت هر مجوز یا عنوانی برای ثبت اختراع, امتیاز نامه, استفاده فنی یا تجاری یا تدوین فناوری، در حال و آینده در مالکیت و کاربری و نظارت طرف اول بوده و خواهد بود.

 

محدودیت در محرمانگی

هیچ موردی در این پیمان باعث توقف مرتبه و التزام محرمانگی و استفاده طرف دوم از اطلاعات مربوطه نمی شود مگر مواردی که شرایط ذیل را داشته باشد :

الف) اطلاعاتی که می توان ثابت کرد، کسب اطلاعات به صورت مستقیم و غیر مستقیم پیش از اجرای این پیمان از طرف اول به دست آمده یا از طرف سومی بدون التزام محرمانگی حاصل شده است.

ب) اطلاعاتی که می توان ثابت کرد به عنوان داده های مؤثر این پیمان یا حق قانونی و بی گناهی طرف دوم حاصل از اجرای صحیح این پیمان بوده است.

ج) اطلاعاتی که مجوز افشاء یا استفاده مجدد از آن توسط مرجع با صلاحیت طرف اول صادر شده است.

د) اطلاعاتی که نیاز به افشاء آن به التزام قانون و حکم دادگاه به طرف دوم اعلام شده باشد.

ه) اطلاعاتی که می توان ثابت کرد، پیش از اینکه در اختیار طرف دوم قرار گیرد، در حوزه عمومی و بدون محرمانگی قرار داشته است.

 

افشا اطلاعات محرمانه

درصورت اثبات افشا اطلاعات توسط طرف دوم ،طرف اول این اختیار را دارد تا موضوع را در مراجع ذیصلاح مطرح و بر اساس موارد مندرج در شرایط خصوصی پیمان قرارداد، تصمیم گیری نماید.